درباره سیستم عامل گوشی‌های هوشمند همراه

about

سیستم‌عامل سانا، یک سیستم‌عامل آزاد و متن‌باز بر پایه اندروید است که می‌تواند جایگزین سیستم‌عامل‌های موجود بر روی تلفن‌های همراه هوشمند شود.

افزایش روزافزون وابستگی به خدمات اینترنتی و همچنین نبود راهکارهای مطمئن و مستقل از خدمت‌دهندگان انحصاری خارجی مانند کمپانی گوگل و مایکروسافت در حوزه سیستم‌عامل، نگرانی‌هایی را در سطوح مختلف مردم و مسئولین در راستای تداوم کسب و کار و تاب‌آوری در مقابل تهدیدات خارجی ایجاد نموده‌ است. بتنا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با ورود در راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در عرصهٔ سیستم‌عامل تلفن‌همراه هوشمند و به منظور افزایش سطح امنیت و حفاظت از حریم‌خصوصی شهروندان و کسب و کارها، با همکاری و کمک تولیدکنندگان سخت‌افزار و حمایت از جانب مدیران و متخصصین فناوری اطلاعات و ارتباطات، سیستم‌عاملی سفارشی را برای گوشی‌های اندرویدی توسعه داده است.
شرکت دانش‌بنیان بتنا در رقابت/مشارکت جهانی با توسعه‌دهندگان دیگر کشورها توانسته است سیستم‌عامل چندین مدل گوشی جدید با نام سانا را برای اولین بار بسازد و در اختیار مصرف کنندگان و توسعه‌دهندگان قرار دهد. البته آنچه که پیچیدگی این فناوری را دائمی می‌نماید اعمال خط‌مشی‌های تعیین‌کننده و اثرگذار توسط OHA بر روی نسخه‌های اندروید است؛ به طوری که این تغییر خط‌مشی‌ها در توسعه اندروید می‌طلبد تا تیم توسعه کاملاً بر روی لبه فناوری سیستم‌عامل گام بردارد و با شناسایی این تغییرات ساختاری در معماری اندروید، بتواند به ساخت سیستم‌عامل بروز ادامه دهد.

about

  شرکت دانش بنیان توسعه و نوآوری مغزافزار (بتنا) در سال ۱۳۹۸ با تکیه بر دانش و تجربه متخصصین ایرانی تأسیس شد و به کمک بروزترین فناوری‌ها در صدد توسعه زیست‌بوم سیستم‌عامل مبتنی بر نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز می‌باشد.

  آدرس
  تهران، خیابان آزادی، نرسیده به میدان آزادی، بلوار اکبری، کوچه اتکا، پلاک۷ (برج فناوری بنتک)، طبقه چهارم

  تلفن
  ۰۲۱-۶۶۰۶۱۵۰۷

  ایمیل
  info@batna.ir